Szczęść Boże 

Drodzy rodzice z racji przedłużających  się utrudnień związanych z tym iż nie możemy spotykać się na tradycyjnych spotkaniach przygotowujących do I Komunii Świętej chciałbym przekazać Wam kilka informacji:

  • na dzień dzisiejszy komunia Święta planowana jest w normalnym terminie czyli 23 maja 2021.            Godzina 11:00
  • Proszę aby każda klasa wybrała jednego skarbnika – ta osoba będzie zbierała składki i będzie to osoba która będzie kontaktować się ze mną i z innymi skarbnikami. 
  • Jeśli chodzi o skarbnika z grupy dzieci, które nie chodzą do naszej szkoły jest już wybrany pan Wojciech – kontakt do niego 603-484-337.
  • To skarbnicy  zdecydują i wybiorą, która Kwiaciarnia będzie stroiła kościół do I Komunii świętej, wybiorą również który fotograf będzie nagrywał komunię świętą i robił zdjęcia. (Tylko jedna firma będzie mogła nagrywać i robić zdjęcia podczas uroczystości, nie ma możliwość aby rodzice czy ktoś z rodziny robił zdjęcia podczas uroczystości – to oczywiście wynika z racji porządkowych, pragniemy aby ten dzień był wyjątkowy dla Waszych dzieci i aby ta uroczystość przebiegła we właściwy sposób). 
  • Z wyznaczonymi skarbnikami ustalimy wysokość składki (W skład w składki wchodzą:  – różaniec, książeczka i pamiątka,  kwiaty dla Ks proboszcza, kwiaciarnia która będzie stroić kościół, prezent na parafie od dzieci, dar dzieci komunijnych na Misje, – można również do składki dołączyć kwotę za kamerzystę. Jeśli będzie możliwość będą również w cenie składki małe chlebki dla każdego dziecka. 
  • Do składki nie wliczony jest koszt stroju dziecka do pierwszej Komunii świętej
  • Jeśli chodzi o Strój dzieci chłopcy krótkie Komże, dziewczynki Alby bądź szatki. Stroje można odkupić od poprzednich roczników bądź można skontaktować się z krawcową która szyje takie stroje w naszej parafii oczywiście to nie jest konieczność i nie narzucamy z góry kto ma uszyć taki Strój. 
  • Kontakt do krawcowej przekażę skarbnikom.
  • Wybranych skarbników proszę o kontakt ze mną w kościele bądź przesłanie mi swojego imienia i nazwiska oraz telefonu kontaktowego na e-dzienniku. 

Przypominam o dokumentach które należy złożyć jeżeli ktoś jest spoza naszej parafii to zgoda ze swojej parafii oraz zaświadczenia o chrzcie świętym – jeśli ktoś miał chrzest w innej parafii. Dokumenty proszę przekazywać pani Ilonie Bożejewicz-Gajtkowskiej – katechetka naszej szkoły. 

Dokumenty dzieci, które nie uczęszczają do naszej szkoły, można przynosić do biura parafialnego.

Bardzo dziękuję Wam za pomoc i Wasze zaangażowanie. Jak również za to, że ćwiczycie ze swoimi dziećmi i pomagacie im nauczyć się Katechizmu. 

Pozdrawiam 

Ks Damian