II  NIEDZIELA  ADWENTU

1.Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.

2.W środę 8 XII przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Od 12.00 do 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu w ramach godziny łaski dla świata.

3.Także w środę po wieczornej Mszy św. krąg biblijny.

4.W piątek w naszym kościele o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji żyjących i zmarłych założycieli „Solidarności Rolników Indywidualnych Gminy Lubicz” z okazji 40 rocznicy jej powstania.

5.W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nasze adwentowe rekolekcje.

6.Także za tydzień w niedzielę po Mszy św. o 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

7.Na stoliku pod chórem można nabywać świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (małe – 7.50 zł, duże – 13 zł i ozdobne – 15 zł) oraz odbierać opłatek wigilijny. Natomiast od przyszłej niedzieli dzieci ze scholi będą sprzedawały ozdoby świąteczne i sianko na stół wigilijny. Zebrane w ten sposób pieniądze są przeznaczone na ich wakacyjny wyjazd.

8.Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca przed wystawionym Najświętszym Sakramentem od poniedziałku do piątku o 16.30, a w soboty po porannej Mszy św.

9.Jeśli zalecenia służb sanitarnych się nie zmienią, to w tym roku kolęda będzie odbywać się jak w ubiegłym. Dlatego rodziny, które chcą przyjąć kapłana na kolędzie proszone są o wpisanie swojego adresu w zeszycie na stoliku pod chórem.

10.Informujemy, że według zaleceń służb sanitarnych od 1 XII w naszym kościele może jednocześnie uczestniczyć w nabożeństwach 150 osób oprócz zaszczepionych. W kościołach jest obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką.

11.W minionym tygodniu zmarł Andrzej Łaga – lat 75.

Grębocin, 5 grudnia 2021 r