1.Dzisiaj przypada uroczystość Trójcy Świętej, która kończy czas Komunii św. wielkanocnej.

2.Także dzisiaj po wieczornej Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej.

3.W poniedziałek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo fatimskie.

4.Spotkania dla dzieci sypiących kwiatki na Boże Ciało oraz niosących poduszki i różaniec we wtorek i środę po Mszy św. o 18.00. Zachęcamy do udziału szczególnie dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św.

5.W czwartek 16 czerwca przypada uroczystość Bożego Ciała. Nasz udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary. Msze św. o 7.30, 9.30, 11.30 i 18.00. Procesja po sumie parafialnej o 9.30. Ołtarze: 1 – przy Figurze; 2 – u państwa Tempińskich; 3 – przy Krzyżu; 4 – u państwa Chojnackich. Wzorem lat ubiegłych prosimy o pomoc Róże Różańcowe, Akcję Katolicką, sąsiadów i mieszkańców tych ulic w budowaniu i dekorowaniu ołtarzy. Członkowie Rad Parafialnych proszeni są o niesienie baldachimu i sztandaru w Boże Ciało i w oktawie. Dzieci pierwszokomunijne biorą udział w procesji Bożego Ciała i w oktawie. Matki Różańcowe oraz młodzież żeńską i męską prosimy o niesienie feretronów i chorągwi. Procesje w oktawie Bożego Ciała w dni powszednie o 18.00, a w niedzielę po sumie parafialnej.

6.Nabożeństwa czerwcowe sprawujemy od poniedziałku do piątku w łączności z różańcem, a w sobotę i niedzielę o 17.45.

7.Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca przed wystawionym Najświętszym Sakramentem od poniedziałku do piątku o 17.00, a w sobotę po porannej Mszy św.

8.Rozpoczynają się zapisy chętnych na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która w tym roku powraca na trasę w dawnej formie sprzed pandemii. Więcej informacji w gablocie.

Grębocin, 12 czerwca 2022 r
www.grebocin.pun.pl