NAJŚWIĘTSZEJ  TRÓJCY

1.Obchodzimy dzisiaj w Kościele uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas Komunii św. wielkanocnej.

2.Także dzisiaj podczas Mszy św. o 11.30 obchodzą rocznicę I Komunii św. dzieci, które w ubiegłym roku przystępowały pierwszy raz do Komunii św.

3.Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania dzisiaj po wieczornej Mszy św. Tylko same dziewczęta (egzamin).

4.Również dzisiaj po wieczornej Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej.

5.Spotkania dla dzieci sypiących kwiatki na Boże Ciało oraz niosących poduszki i różaniec w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. o 18.00. Zachęcamy do udziału szczególnie dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św.

6.W czwartek 30 maja przypada uroczystość Bożego Ciała. Nasz udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary. Msze św. o 7.30, 9.30, 11.30 i 18.00. Procesja po sumie parafialnej o 9.30. Ołtarze: 1 – przy Figurze; 2 – u państwa Tempińskich; 3 – przy Krzyżu; 4 – u państwa Chojnackich. Wzorem lat ubiegłych prosimy o pomoc Róże Różańcowe, Akcję Katolicką, sąsiadów i mieszkańców tych ulic w budowaniu i dekorowaniu ołtarzy. Członkowie Rad Parafialnych proszeni są o niesienie baldachimu i sztandaru w Boże Ciało i w oktawie. Dzieci pierwszokomunijne proszone są o udział w procesji Bożego Ciała i w oktawie. Matki Różańcowe oraz młodzież żeńską i męską prosimy o niesienie feretronów i chorągwi. Procesje w oktawie Bożego Ciała w dni powszednie o 18.00, a w niedzielę po sumie parafialnej.

7.Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca przed wystawionym Najświętszym Sakramentem od poniedziałku do środy o 16.45. Ze względu na procesje eucharystyczne na czas oktawy Bożego Ciała zawieszamy różaniec, a nabożeństwa majowe i czerwcowe odbywać się będą w ramach procesji.

8.W sobotę od 9.00 udajemy się do chorych z Komunią św.