NAJŚWIĘTSZEJ  TRÓJCY

1.Obchodzimy dzisiaj w Kościele uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas Komunii św. wielkanocnej.

2.Spotkania dla dzieci sypiących kwiatki na Boże Ciało oraz niosących poduszki i różaniec w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. o 18.00. Zachęcamy do udziału szczególnie dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św.

3.W czwartek 8 czerwca przypada uroczystość Bożego Ciała. Nasz udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary. Msze św. o 7.30, 9.30, 11.30 i 18.00. Procesja po sumie parafialnej o 9.30. Ołtarze: 1 – przy Figurze; 2 – u państwa Tempińskich; 3 – przy Krzyżu; 4 – u państwa Chojnackich. Wzorem lat ubiegłych prosimy o pomoc Róże Różańcowe, Akcję Katolicką, sąsiadów i mieszkańców tych ulic w budowaniu i dekorowaniu ołtarzy. Członkowie Rad Parafialnych proszeni są o niesienie baldachimu i sztandaru w Boże Ciało i w oktawie. Dzieci pierwszokomunijne proszone są o udział w procesji Bożego Ciała i w oktawie. Matki Różańcowe oraz młodzież żeńską i męską prosimy o niesienie feretronów i chorągwi. Procesje w oktawie Bożego Ciała w dni powszednie o 18.00, a w niedzielę po sumie parafialnej.

4.Nabożeństwa czerwcowe sprawujemy od poniedziałku do piątku w łączności z różańcem, a w sobotę i niedzielę o 17.45.

5.Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca przed wystawionym Najświętszym Sakramentem od poniedziałku do piątku o 16.50, a w sobotę po porannej Mszy św. Ze względu na procesje eucharystyczne na czas oktawy Bożego Ciała zawieszamy różaniec.

6.Rozpoczynają się zapisy chętnych na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Więcej informacji w gablocie.

7.6 czerwca o 18.30 spotkanie w salkach dla wyjeżdżających z ks. Kazimierzem do Szczecina.